Pzt - Cma

8:00 - 18:00

Cmt - Pzr

8:00 - 19:00

Adres:Yakacık Havuz Adresi: Cumhuriyet Mah. Zeytinlik Cad. Seza Sok. No:2 Kartal – Yakacık / İST

YETİŞKİN YÜZME KURSU

YETİŞKİN YÜZME KURSU

Olimpiyat Yüzme Kulübü yüzme derslerine, İstanbul Anadolu yakasındaki Kartal Yakacık Yüzme Havuzu’nda devam etmektedir. Yetişkinler için yüzme kursları üç seviyeden oluşmaktadır: Başlangıç, orta ve yüzme bilenler. Bireylerin seviyelerine göre 5-6 kişilik gruplar halindedir. Yüzme kursuna her yeni başlayan üyenin yüzme seviyesi, spor geçmişi ve suya karşı adaptasyonu uzman eğitimcilerimiz tarafınca değerlendirmeye alınıp, uygun seviyesi belirlenerek yüzme eğitimine başlatmaktayız. Tüm seviyelerde yüzme eğitimlerimiz aylık üyelik şeklindedir. Aylık üyeliklerde yüzme derslerine katılım haftada 2 gün birer saat olmak üzere, aylık 8 saate tekabül etmektedir. Üye, aylık 8 saatlik paket derslerinden herhangi birine katılım göstermez ise, bu yüzme dersinin telafisi yapılmamaktadır.

Yetişkinler için başlangıç seviyesi:

Bu grupta yapılan çalışmaların en başında, bireye yüzme sporu hakkında temel bilgiler verilir. Akabinde nefes çalışmaları, su üzerinde durma, havuz kenarında ayak çırpma, suya adaptasyon çalışmaları, suya atlama çalışmaları, tahtalı (bordlu) ayak vuruşları gibi fiziksel kapasiteyi arttıracak çalışmalar yapılır.

Yetişkinler için orta seviye:

Bu seviyede olan üyelerimize, tahtalı (bordlu) ayak çalışmaları, kol çalışmaları, rotasyon çalışmaları, serbest ve sırt üstü stile yönelik drill çalışmaları, yandan nefes çalışmaları, su üzerinde kalma çalışmaları yapılmaktadır.

Yüzme bilenler:

Yüzme bilenlerden oluşan bu grupta, tekniği geliştirme ve daha tempolu bir şekilde yüzme çalışması yapılmaktadır. Serbest ve sırt üstü yüzme stili geliştirilerek, kurbağa yüzme stili ve kelebek yüzme stili de öğretilmektedir.

Gebze yüzme dersi Gebze yüzme kursu Gebze yüzme havuzu Tuzla yüzme dersi Tuzla yüzme kursu Tuzla yüzme havuzu Yakacık yüzme dersi Yakacık yüzme kursu Yakacık yüzme havuzu Pendik yüzme dersi Pendik yüzme kursu Pendik yüzme havuzu Kurtköy yüzme dersi Kurtköy yüzme kursu Kurtköy yüzme havuzu Maltepe yüzme dersi Maltepe yüzme kursu Maltepe yüzme havuzu Küçükyalı yüzme dersi Küçükyalı yüzme kursu Küçükyalı yüzme havuzu Bostancı yüzme dersi Bostancı yüzme kursu Bostancı yüzme havuzu Kadıköy yüzme dersi Kadıköy yüzme kursu Kadıköy yüzme havuzu Ataşehir yüzme dersi Ataşehir yüzme kursu Ataşehir yüzme havuzu Kartal yüzme dersi Kartal yüzme kursu Kartal yüzme havuzu Sancaktepe yüzme dersi Sancaktepe yüzme kursu Sancaktepe yüzme havuzu Sultanbeyli yüzme dersi Sultanbeyli yüzme kursu Sultanbeyli yüzme havuzu Üsküdar yüzme dersi Üsküdar yüzme kursu Üsküdar yüzme havuzu Kaynarca yüzme dersi Kaynarca yüzme kursu Kaynarca yüzme havuzu Uğur Mumcu yüzme dersi Uğur Mumcu yüzme kursu Uğur Mumcu yüzme havuzu